15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Тие го шокираа неговото семејство и уништија еден роденден, но сега тврдат дека тоа не било нивна намера!

Најчитани вести

Помина нешто повеќе од една година откако принцот Хари и Меган Маркл ја изненадија јавноста, но и британското кралско семејство објавувајќи на Инстаграм за напуштање на кралските должности.

Таканаречената Мегзит се случи само еден ден пред 38-от роденден на Кејт Мидлтон, со што Хари и Меган ја уништија прославата затоа што целото семејство дозна за нивната одлука кога останатиот дел од јавноста, што наводно ги уништи нивните односи со бегалскиот пар.

Но, сега извор од кралскиот двор тврди дека тие не планирале да го објават заминувањето толку ненадејно и нагло, и дека решиле да го сторат тоа само затоа што дознале дека веста протекла до медиумите.

“Хари планираше да ги собере својот татко принцот Чарлс, братот принцот Вилијам и бабата кралицата Елизабета Втора за да го одобрат неговиот и планот на Меган пред да го открие тоа пред јавноста. Тој сакаше да разговара со нив лице в лице, бидејќи се плашеше дека во спротивно веста може да се појави во На крајот, сепак, се случи тоа што доведе до објава на официјалниот Инстаграм на Саекс Ројалс “, изјави кралскиот биограф и историчар Роберт Лејси за„ Венити фер “.

„По повеќемесечни размислувања и дискусии, решивме да направиме транзиција оваа година и да започнеме нова прогресивна улога во оваа институција. Имаме намера да се повлечеме од функцијата„ постари членови “на кралското семејство и да работиме за да станеме финансиски независни, а истовремено ќе продолжиме да ја поддржуваме Нејзиното височество Кралицата “, напишаа тогаш на нивниот официјален Инстаграм.

Откако го напуштија кралството и се преселија во САД, медиумите главно ја обвинуваа Меган за одлуката, но се покажа дека сето тоа е идеја на Хари.

„Дојде до точка кога сакаше поинаков начин на живот“, изјави извор близок до принцот за странските медиуми.

Но, иако се откажаа од титулата, тие продолжија да го користат својот кралски статус за да заработат пари и за една година остварија бројни деловни потфати што веќе им донесе милиони. Тие не го виделе семејството на Хари откако го напуштија Велика Британија и се очекува да се обединат со нив на лето за да го прослават 100-тиот роденден на неговиот дедо принцот Филип и да ја откријат статуата во чест на неговата и покојната мајка на Вилијам, принцезата Дајана.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com