Home Шоубиз Тејлор Свифт за 24 часа продаде 2,4 милиони билети за концерт

Тејлор Свифт за 24 часа продаде 2,4 милиони билети за концерт

by admin

За тие пет години мегапопуларната пејачка објави четири албуми, вклучувајќи го и добитникот на Греми „Фолклор“.

Со оглед на тоа што поради пандемијата немаше живи настапи и концерти, нејзиниот прв настап, одржан синоќа во рамките на турнејата „Ерас“, наиде на големо нетрпение од фановите и траеше три часа и петнаесет минути.

Се одржа во Глендејл, Аризона, американски град привремено преименуван во Свифт Сити во чест на концертот на пејачката. Свифт изведе 44 песни, нови и стари. На стадионот „Аризона Стејт Фарм“ се собраа околу 80.000 навивачи.

Ѕвездата вети дека нејзините настапи ќе бидат своевидно патување низ сите нејзини музички периоди, а интересот на обожавателите е толку голем што системот „Тикетмастер“ во еден момент падна поради побарувачката на билети.

Но, и покрај ова, мегапопуларната Тејлор Свифт го собори рекордот по бројот на продадени билети за концерти на еден уметник во еден ден. За само 24 часа биле продадени дури 2,4 милиони билети за концерт.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More