17.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Тејлор Свифт живее во постојан страв: музичарката се соочува со заканувачки пораки и провали од мажи кои се ‘вљубени’ во неа

Најчитани вести

Поради се повеќе немилосрдни закани, таа ангажираше тим телохранители од кои не би се посрамила ни тајната служба, но ниту тоа не спречи еден натрапник да упадне во домот на оваа наградувана уметница.

Ако американската пејачка и текстописец Тејлор Свифт (31) ги комбинира сите закани на лудите обожаватели што ги добила досега, ги опише кражбите во нејзиниот животен простор и објавува пораки полни со омраза и навреди до членовите на нејзиното семејство, тоа би бил хорор достоен на Стивен Кинг. Музичарката веќе долго време прави се што е во нејзина моќ да ги задржи шпионите подалеку од себе.

image

За тоа сведочи инцидент што се случи минатата сабота на влезот во станбена зграда во населбата Трибека во Њујорк, на врвот на нејзиниот стан. Полицијата уапсила шпион додека се обидувал да влезе во зграда во која пејачката, според порталот Пејџ Сикс, поседува три имоти, а сопственичка е и на соседната зграда вредна 17 милиони долари. Осомничениот Хенкс Џонсон (52) и се предал на полицијата без отпор и беше откриено дека по него е распишана потерница бидејќи не се појавил на суд на почетокот на април каде требаше да биде осуден за престап во октомври 2019 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести