Home » Тејлор Свифт доделила над 55 милиони долари бонуси на нејзината екипа на турнејата: Кога ќе видите колку добиле камионџиите, ќе останете со отворена уста

Тејлор Свифт доделила над 55 милиони долари бонуси на нејзината екипа на турнејата: Кога ќе видите колку добиле камионџиите, ќе останете со отворена уста

by Lina Muslija

Тејлор Свифт доделила над 55 милиони долари во бонуси на членовите на тимот кои работат на нејзината тековна турнеја The Eras Tour.

Веста доаѓа откако завчера (2. август) беше објавено дека пејачката им подарила бонуси од по 100.000 долари на возачите на продукциските камиони – одговорни за транспорт на нејзината опрема до секое шоу.

Сега, како што е наведено во списанието People, поп-ѕвездата, исто така, поделила дарежлив дополнителен приход со остатокот од нејзината екипа на „Eras Tour“, со што вкупниот износ изнесува пријавени 55 милиони долари.

Бонусите доаѓаат додека Свифт ја завршува својата масивна светска турнеја во САД, со шест распродадени концерти на стадионот СоФи во Инглвуд. Емисиите во живо започнаа во Глендејл, Аризона уште во март и оттогаш стигнаа во повеќе градови низ земјата.

Турнејата веќе треба да стане една од турнеите со најголема заработка на сите времиња и се шпекулира дека заработила над 1 милијарда долари – потенцијално објаснувајќи ја огромната сума на бонуси понудени на членовите на екипажот.

Додека точната сума дадена на другите кои работат на турнејата – вклучувајќи танчери, техничари за звук, угостители, ригери и повеќе – останува непозната, Мајкл Шеркенбах, основач на транспортната и логистичка компанија Shomotion, ја потврди бројката во објава на LinkedIn.

„Кога Скот Свифт (таткото на Тејлор Свифт) ги покани возачите на челик/сцена Shomotion LLC на состанок, ова беше последното нешто што го очекуваа – ВИ БЛАГОДАРАМ. Зборовите не можат да ја изразат нашата благодарност за вашата благодарност, признание и дарежливост! , пренесува NME.

По датумите на турнејата во САД, Свифт следната година ќе се „насочи преку барата“, со концерти во Европа, Азија и Австралија. Британскиот и европскиот дел од турнејата започнува во Париз на 9 мај следната година и завршува на 17 август 2024 година во Лондон.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More