-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Тејлор Свифт во страв: Провалник се обидел да влезе во нејзиниот дом

Најчитани вести

Фатен е човек кој се обидел да влезе во зградата на Тејлор Свифт во Њујорк.

Хенкс Џонсон (52) се обиде да ја задржи вратата од зградата отворена за да може да се прикраде внатре. За набљудувачите од улицата тоа изгледало чудно, па тие го пријавија провалникот во полиција.

Тејлор купи три стана во оваа зграда во 2018 година, а поседува и куќа во вредност од неверојатни 17 милиони долари. Пејачката потроши 47,7 милиони долари на недвижнини во овој дел од градот, што ја стави на мета на многу провалници. Имено, ова не е прв случај на кражба.

Во 2018 година, Тејлор доживеа дури 2 кражби. Првиот се случи во Хилс Бевери. Провалникот носел гумени ракавици и маска, а бил вооружен со нож, муниција и јаже. Сепак, јавноста е свесна за провалата на Роџер Алварадо, кој се искачи на скалата до станот на Тејлор во Њујорк, го скрши прозорецот и се прикраде внатре.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com