-0.2 C
Skopje
Wednesday, January 26, 2022

Тешко повреден мотоциклист, хоспитализиран на Клиника

Најчитани вести

Скопје, 27 август- Скопјанецот И.Х. (35) се здобил тешки телесни повреди откако синоќа, управувајќи мотоцикл „хонда“, изгубил контрола и паднал.

Според МВР, несреќата се случила во 19 часот на улицата „Коста Новаковиќ“.

Мотоциклистот е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com