1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Тешко повреден маж во сообраќајка кај Гостивар

Најчитани вести

Гостивар, 29 октомври- Тешко повреден маж во сообраќајна несреќа што се случила вчера на регионалниот пат Гостивар – село Градец. Несреќата се случила помеѓу автомобил „опел зафира“, управувано од Х.И. (62) од село Врбјани и автомобил „фолксваген голф“, управувано од Н.Б. (61) од село Добри Дол.

По незгодата, Х.И. бил пренесен во комплекс клиники ,,Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на несреќата извршила екипа од полициска станица Гостивар

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести