3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Тешко повреден градежен работник, паднал од објект во изградба во Центар

Најчитани вести

Триесет и двегодишен жител на скопското село Студеничани е тешко повреден додека работел на објект во изградба во близина на трговски центар на подрачјето на Центар.

А.Ш. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје, а известени се Јавен обвинител и Трудов инспектор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com