19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Тешко повреден градежен работник во Прилеп

Најчитани вести

Прилеп, 19 декември- Градежен работник бил донесен во прилепската болница со тешки повреди.

Вчера попладне во 14 часот и 40 минути во Полициска станица Прилеп било пријавено дека во Општата болница Прилеп бил донесен С.С.(50) од Прилеп, кој се здобил со тешки телесни повреди при изведување на градежни работи во куќа на улица „Пчиња“ во Прилеп.

За настанот е известен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com