26.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Тешко повредени три лица, возило излетало од коловозот во Автокоманда

Најчитани вести

Вчера во 01.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ биле донесени С.Б.(37), Ј.К.(32) и Џ.С.(32), сите од с.Батинци, скопско, кои по кажување на С.Б. со повреди се здобиле откако возило, управувано од Ј.К., во кое сопатници биле С.Б. и Џ.С., на бул.„Киро Глигоров“ во скопската нас.Автокоманда, излетало од коловозот, соопштија од МВР.

Од страна на лекар кај С.Б. и Ј.К. биле констатирани тешки телесни повреди, а кај Џ.С. констатирани се повреди. За настанот е известен Јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести