31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

‘Тешкиот’ живот на Бекамови: Ѕирнете во нивната луксузна резиденција во Мајами

Најчитани вести

Тие го најдоа својот дом на Флорида во архитектонското ремек-дело на Заха Хадид, кое се одликува со удобност на хотел со 7 sвезди.

Поради деловните обврски на Дејвид со неговиот фудбалски клуб Интер Мајами, славната ‘моќна двојка’ поминува сè повеќе време на Флорида, па тие бараа нов дом и го најдоа во облакодерот на Музејот Илјада на Заха Хадид.

Зградата, која се издвојува во погледот на Мајами со своите 62 ката, се наоѓа спроти Музејот парк. Карактеристичната органска форма е отпорна на силни налети на ветер и урагани, чести во областа, а во внатрешноста на бетонскиот егзоскелет се поставуваат стаклени sидови од подот до таванот, благодарение на што жителите можат да уживаат во зачудувачки погледи на океанот.

Во облакодерот има само 84 апартмани и околу сто станари кои можат да уживаат во екстремниот луксуз на хотел со 7 *: затворени базени, сауни, центри за масажа, фитнес центар, простории за настани, осигурување и приватен хелиодром на врвот на зградата – достапни се на 24/7.

Бекамови, наводно, платиле неверојатни 25 милиони долари за нивниот петсобен стан, а како изгледа оваа уникатна резиденција одвнатре, погледнете ги фотографиите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com