Home » Тешка сообраќајна несреќа кај Ранковце, еден загинат и тројца повредени

Тешка сообраќајна несреќа кај Ранковце, еден загинат и тројца повредени

by Журнал.мк

Еден загинат и тројца повредени патници во сообраќајна несреќа на патот Крива Паланка-Ранковце-Куманово. Автомобил ноќеска излетал од патот и се забил во банкината. Загинатиот возач, кој изгубил контрола над возилото, имал 21 година. Сопатниците со тешки повреди се хоспитализирани во Општата болница во Куманово.

„Од здобиените повреди, возачот И.М. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Додека, сопатниците Ј.С.(21), Х.С.(22) и М.С.(21), сите од Крива Паланка, се здобиле со повреди констатирани во Општа болница Куманово“, соопштија од МВР.

Увид на место на настанот извршила екипа од ОВР Крива Паланка.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More