-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Тешка сообраќајка утрово на патот Тетово-Скопје

Најчитани вести

Утрово се случила тешка сообраќајна несреќа на патот Тетово-Скопје. Очевидци велат дека сообраќајката се случила во близина на првата патарина, објави порталот „Македонски медиа сервис“.

Според луѓето коишто ја посведочиле несреќата, едното од возилата е многу оштетено и сѐ уште не се знае дали има жртви.

Во моментов се врши увид, а МВР наскоро ќе излезе со детали.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести