-7.2 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА КАЈ РАДИШАНИ Двајца повредени се однесени во болница

Најчитани вести

Две лица се пренесени во болница откако вечерва две возила се судрија на заобиколница кај подвозникот пред Радишани.

Сударот е меѓу две патнички возила, „тојота“ и „нисан“. Две лица се пренесени на болничко лекување. Полицијата сега врши увид, сѐ уште немаме информација за кава сообраќајка станува збор – изјавија од МВР за Република.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com