19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Тешка сообраќајка во Скопје, шестмина повредени

Најчитани вести

Скопје, 23 октомври- Рано утрово на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ во Скопје се случила тешка сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“, со велешки регистарски ознаки, управувано М.К. (21) од Велес и патничко моторно возило „опел астра“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.Ј.(33) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Н.И. (21) од Крива Паланка, сопатник во возилото „фолксваген голф“, а М.К. и другиот негов сопатник А.Ф. (20) од Пробиштип добиле телесни повреди и биле пренесени во комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Телесни повреди добиле и Љ.Ј. и неговите сопатници Д.П. (30) од Скопје и Н.Н. (25) од Прилеп и биле пренесени во градската болница „Св. Наум Охридски“.

Извршен е увид од страна на увидна екипа од Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com