21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Тешка сообраќајка во Охрид, има повредени

Најчитани вести

Охрид, 27 ноември– На 26.11.2019 во 22.10 часот на крстосница од улиците „7-ми Ноември“ и „Егејска“ во Охрид се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ѓ.(51) од с.Велгошти, Охридско и велосипед, управуван од С.З.(44) од Охрид.

Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com