10.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Тешка повреда на фудбалер на Лестер во пријателски меч (видео)

Најчитани вести

Дефанзивецот на Лестер Весли Фофана заработи тешка повреда за време на синоќешниот пријателски меч со Виљареал. Францускиот интернационалец беше жртва на остар старт на противничкиот напаѓач Нино по што лошо падна и резултатот е загрижувачки. Тој има скршена фибула (помалата коска во ногата) поради што му беше даден кислород и однесен во болница на дополнително лекување.

Тој се јави од болница и порача дека е добро, но жали што ќе го нема извесен период од фудбалските терени.

Фофана им се приклучи на „лисиците“ минатата сезона од Сент Етјен за 30 милиони евра. Минатата сезона одигра 38 натпревари. Тој нема да може да му помогне на својот тим на дуелот со Манчестер Сити во Комјунити шилдс купот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com