Home » Тешка несреќа кај Романовце, воз удри во автомобил

Тешка несреќа кај Романовце, воз удри во автомобил

by Журнал.мк

Пред неколку моменти се случи тешка сообраќајна несреќа кај Романовце, во која, според извори на Алсат, воз удрил во автомобил со странски регистарски таблички.

Информациите на телевизијата говорат дека две лица се веднаш хоспитализирани, а нивната здравствена состојба сѐ уште не е позната.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More