Xiaomi во 2020. година ќе лансира најмалку десет 5G телефони

Компанијата Xiaomi е присутна на годинешната World 5G конференција, а нивниот извршен директор, Леи...

Samsung до крајот на годината ќе претстави уште три нови телефони

Samsung оваа веќе ги освежи двете линии на своите флегшип телефони, но според...

Апликација на „Google“ станува конкурент на „WhatsApp“ и „Viber“

Компанијата „Гугл“ соопшти дека најновата генерација на апликацијата за лични пораки, Messages, за...

Флексибилниот Huawei Mate X за неколку минути распродаден во Кина

Официјално претставен во Кина на 23 октомври, Huawei Mate X, првиот флексибилен телефон...

Наскоро пристигнува Huawei MatePad Pro

Во моментов, iPad Pro на Apple нема вистинска конкуренција, но изгледа дека тоа...

Сакаме ли да плаќаме за членство на социјални мрежи?

Еден од основачите на Википедија, Џими Велс, сака да направи алтернатива на Фејсбук...

Nokia влегува на пазарот на паметни телевизори

Nokia одлучи да го прошири својот бизнис во друга насока, во насока на...

Coinbase лансираше картички во 10 нови земји

Coinbase Card лансираше картички во 10 нови земји па сега ги има вкупно...

Конечно го октривме датумот за новиот Apple MacBook Pro

Apple во текот на вчерашниот ден претстави нова верзија од нивниот познат MacBook...

Првите рендери на Galaxy A51 откриваат четири задни камери

Galaxy A серијата на Samsung доживеа неколку радикални промени во последните неколку години,...

Погледнете го преклопниот Motorola Razr во три нови видеа

Motorola го претстави својот преклопен Motorola Razr паметен телефон опремен со флексибилен OLED...

Продажбата на Huawei WatchGT 2 во Македонија започна со летечки старт

Новата  46мм верзија на WatchGT на Huawei стана достапна и во Северна Македонија...

Осмо издание на Конференцијата за дигитални комуникации „AllWeb“

Експерти за дигитална трансформација, маркетинг и комуникации на денешното осмо издание на Конференцијата...

Најскапиот досега: Рачен часовник продаден за 31 милион долари

Рачниот часовник на познатиот швајцарски произведувач “Patek Philippe” e продаден на аукција...

Фејсбук годинава изгаснал над 5 милијарди лажни профили

Фејсбук објави вчера дека затворила дури 5,4 милијарди лажни профили од својата платформа...

OnePlus 7T Pro McLaren се распродаде за 60 секунди!

OnePlus го претстави 7T Pro пред месец дена, но компанијата не потврди кога...

Смартфоните на Xiaomi алармираат при земјотрес

Пред неколку месеци, Xiaomi објави функција за предупредување за земјотрес, а подоцна и...

Galaxy S11 линијата ќе има три големини и пет варијанти

Добро познатиот дојавувач Еван Блас (@evleaks) има некои нови интересни информации за претстојните...

Instagram започнува со тестирање за криење на лајковите

Веќе некое време, Instagram спроведува тестови за сoкривање на бројот на лајкови на...

Google потврди: Оригиналните Pixel уреди повеќе нема да добиваат софтверски update!

Google го претстави месечниот update за Pixel уредите пред неколку дена, но има...