7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Тетовчанец снимал негов другар, видеото го објавил на неговиот Тик ток профил, МВР му поднесе кривична пријава

Најчитани вести

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Ј.(27) од с.Голема Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

На 24.11.2020, пријавениот без негова дозвола го снимал Н.А.(44) од с.Брвеница, тетовско, по што видеото го објавил на неговиот кориснички профил на социјалната мрежа „Тик ток“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести