1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Тетовската полиција со ноќен радар „лови“ несовесни возачи

Најчитани вести

Тетовската сообраќајна полиција, синоќа (3 јуни) во периодот од 20.30 часот до 23.30, спровела контроли на брзината со која се движат возилата во населено место.

Како што информираат од МВР, со користење на таканаречениот „ноќен радар“ биле откриени и санкционирани вкупно 42 надминувања на максимално дозволената брзина, од кои 10 за повеќе од 50 километри на час.

Покрај ова, санкционирани биле и пет други видови прекршоци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести