9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Тестирање на брзото полнење на iPhone 11 Pro: Неверојатна разлика и моќ!

Најчитани вести

Во последните неколку години, Apple беше единствената компанија која продаваше неверојатно скапи уреди без брз полнач во кутијата. Во 2019-та, оваа ситуација конечно се промени.

Овој пат, iPhone 11 серијата доаѓа со брз полнач од 18W, наместо стариот “обичен” полнач од 5W. При тестирање на овој полнач, очигледно е дека сосема ќе ги промени работите во однос на издржливоста на смартфоните на компанијата./gsm.mk

Еве ги резултатите:

  • за 15 минути: 28% полнење
  • 30 минути: 55%
  • 45 минути: 74%
  • 1 час: 85%
  • 1 час и 15 минути: 94%
  • 1 час и 30 минути: 98%
  • 1 час и 42 минути: ЦЕЛОСНО полнење

Се на се, иако iPhone 11 полначот не е најбрз на пазарот, сепак е одличен.

*време потребно за целосно полнење

помалку е подобро

Apple iPhone 11 Pro102 минути
Apple iPhone XS185 минути
Apple iPhone XS Max209 минути
Apple iPhone XR192 минути
Samsung Galaxy Note 10+     65 минути
Samsung Galaxy S10+100 минути
OnePlus 7 Pro76 минути
Google Pixel 3113 минути

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести