15.8 C
Skopje
Monday, September 20, 2021

Тепачка пред угостителски објект во Маџари

Најчитани вести

Скопје, 4 ноември- Ноќеска 10 минути по полноќ било пријавено дека на улицата „Благоја Стевковски” пред угостителски објект по претходна меѓусебна расправија дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Г.С.(37), Г.Т.(33) и Б.К.(38) сите од Скопје. Сочинети записници за констатирани прекршоци по чл.11 и чл.6 од ЗППЈРМ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com