-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Тепачка пред угостителски објект во Маџари

Најчитани вести

Скопје, 4 ноември- Ноќеска 10 минути по полноќ било пријавено дека на улицата „Благоја Стевковски” пред угостителски објект по претходна меѓусебна расправија дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Г.С.(37), Г.Т.(33) и Б.К.(38) сите од Скопје. Сочинети записници за констатирани прекршоци по чл.11 и чл.6 од ЗППЈРМ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести