4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Тепачка меѓу две вработени во училиште во Чаир

Најчитани вести

Вработена во основно училиште во Чаир во полиција пријавила дека била физички нападната од нејзина колешка.

Имено, вчера во 12.45 часот во СВР Скопје, М.Р.(35) од Скопје пријавила дека околу 11.40 часот во основно училиште на подрачје на Чаир, каде била вработена, по претходно недоразбирање била физички нападната од нејзина колешка С.В.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, информираа од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com