4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

Тепачка во Идризово, осуденик повреден со остар предмет

Најчитани вести

Нов инцидент во затворот Идризово во полицискиот билтен. Осуденици со остар предмет нападнале друг затвореник.

„На 21.01.2023 околу 20.30 часот од КПУ Идризово во СВР Скопје било пријавено дека околу 19.25 часот во затворениот дел од установата повеќе осудени лица го нападнале осуденикот Е.С.(33), а од страна на Б.А. со остар предмет му била нанесена повреда на Е.С.. Се работи на расчистување на случајот“.

Надлежните информираат дека се работи на расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести