Home » Тепачка во Аеродром меѓу струмичанец и скопјанец

Тепачка во Аеродром меѓу струмичанец и скопјанец

by Журнал.мк

Вчера се степале две лица во скопската населба Аеродром.

– На 26.07.2023 во 16.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Аеродром, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.Р.(25) од с.Баница, струмичко и С.С.(55) од Скопје, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More