-7.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Теодора Димитровска кандидат за градоначалник на Куманово на ЛДП И ДОМ

Најчитани вести

Теодора Димитровска е кандидат за градоначалник на Куманово на коалицијата ЛДП И ДОМ на престојните локални избори кои ќе се одржат на 17 октомври.

– Младите се нашата сегашност и клучот за успех, а тоа го докажува генералната секретарка на ЛиДем која овие локални избори е кандидат за градоначалничка на општина Куманово. Теодора Димитровска е најмладиот кандидат за градоначалник од страна на „Движењето ОДЛУЧНО ЗА ПРОМЕНИ“ – коалиција на ДОМ и ЛДП. Младите заслужуваат да бидат на клучните позиции и да донесуваат политички одлуки, рамо до рамо со сите други, стои во соопштението на коалицијата.

ЛДП И ДОМ ќе имаат и советничка листа на која носител е Валентин Ефтимовски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com