8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Тен Хаг потпиша нов договор со Ајакс

Најчитани вести

Тренерот на Ајакс, Ерик Тен Хаг, потпиша нов договор со клубот, кој ќе го задржи на „Јохан Кројф арена“ до летото 2022 година.

Тен Хаг имаше договор до 2020 година, но домашниот „дубл“ (титула и Куп на Холандија), комбинирано со стигнувањето до полуфиналето во Лигата на шампионите, го натера менаџментот да му понуди нов договор на стратегот.

49-годишниот Тен Хаг го води Ајакс од 1 јануари 2018 година. Минатата сезона тој ја освои наградата „Ринус Михелс“ за најдобар тренер во Ередивизи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести