Home » Тен Хаг во Франција ја пронајде замената за Кристијано Роналдо?

Тен Хаг во Франција ја пронајде замената за Кристијано Роналдо?

by Журнал.мк

Кристијано Роналдо е на излезна врата од „Олд Трафорд“, а се чини дека новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, полека бара решение за негов наследник.

Според медиумите во Франција, напаѓачот на Лион, Муса Дембеле, би можел да го замени легендарниот Роналдо.

Францускиот напаѓач има 25 години, минатата сезона постигна 21 гол на 30 првенствени натпревари, а договорот со Лион му истекува следната година.

Тен Хаг би сакал да го има Муса Дембеле во тимот, а раководството на Манчестер Јунајтед најверојатно прво ќе ја почека конечната разврска околу заминувањето на Кристијано Роналдо.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More