27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Температурите вечерва – Не чека студена ноќ

Најчитани вести

Утре под влијание на влажен бран, ќе има врнежи од дожд, услови за локална појава на замрзнат дожд а на планините од снег.

Поради спуштање на постудена воздушна маса од север, врнежите во текот на денот иноќта кон среда ќе преминуваат во снег и на повисоките места каде што ќе се формира снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Потоа во наредните денови времето ќе биде стабилно со појава на магла по котлините.

Ова се температурите вечерва:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com