8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Тело на давеник пронајдено во водите на езерото Козјак

Најчитани вести

На површината на водата од езерото „Козјак“ вчера било пронајдено телото на Б.Л.(55) од с.Пополжани, кичевско, кој на 25.09.2021, додека ловел риба, паднал во водите на езрото и се удавил.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Македонски Брод, а по Наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com