17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Телма: Ременски сменила телефон пред истрагата за „Рекет“

Најчитани вести

Фросина Ременски, актуелна потпретседателката на Собранието и поранешна почесна потпретседателка на „Меѓунароидниот сојуз“ на Боки 13, имала два телефони:

„Итрагата утврдила дека еден од апаратите кој и бил одземен бил нов односно почнала да го користи на 11-ти јули…

„Истрагата за Рекетот е отворена на 15 јули, 4 дена по менувањето на апаратот на Ременска. Тогаш Ременски не беше осомничена иако во написите за случајот претходно се спомнуваше псевдоним Фрики“, потсетува „Телма“.

ФросинаРеменски не смее да го напушта Скопје, одлучи судот по барање на обвинителството во истрагата за парите меѓу кои и оние 720 илјади евра дадени од Силјан Мицевски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com