2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Тела на четири деца пронајдени по пожар во куќа во Русија

Најчитани вести

Телата на четири деца се пронајдени откако избувнал пожар во приватна куќа во село во регионот Свердловск во Русија.

Во пожарот се повредени уште четири лица, од кои две се деца.

Портпаролот на регионалниот оддел на руското Министерство за вонредни ситуации изјави дека е можно друго дете да е под урнатините.

„ Пожарникарите пронајдоа тела на четири деца. Според соседите, можно е друго дете да е под урнатините. Потрагата продолжува “, рече портпаролот, како што пренесе ТАСС.

Тој додаде дека пожарот избувнал рано утрово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com