27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Тела на жртвите пронајдени во камионот вратени во Виетнам

Најчитани вести

Телата на 16 од вкупно 39 Виетнамци кои беа пронајдени во приколка од камион во близина на Лондон, денеска беа вратени во Виетнам и предадени на семејствата.

Телата беа пронајдени на 23 октомври, а полицијата соопшти дека жртвите биле на возраст меѓу 15 и 44 години. Беа пронајдени тела на 31 маж и осум жени.

За случајот има неколку осомничени луѓе и во Британија и вo Виетнам.

Во понеделникот, возачот на камионот беше изведен пред суд и призна дека е виновен за заговор за илегалната имиграција и стекнување на пари со криминална активност. Тој меѓудругото е осомничен и за смртта на 39 луѓе.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com