21.8 C
Skopje
Monday, August 2, 2021

Тврди дека родителите му се принцот Чарлс и Камила, објави нов доказ кој многумина ги убеди дека ја зборува вистината

Најчитани вести

Симон Доранте-Деј, кој тврди дека принцот Чарлс и Камила се негови родители, објави фотографија која убеди многумина дека неговите тврдења се точни.

55-годишниот Симон Доранте-Деј со години се обидува да докаже дека е син на принцот Чарлс (72) и Камила Паркер-Боулс (73), а пред неколку дена објави фотографија која убеди многумина дека е вистинито, изјавија Mirror.

Симон паралелно сподели слика на неговиот син Лиам и кралицата Елизабета Втора кога имала 20-тина години. Имено, тоа го изразил прв еден негов следбеник, од кои тој има повеќе од 8.000 на Фејсбук.

Многумина се согласија дека синот на Симон и Елизабета се многу слични. “Да, гледам сличност. И со семејството на принцот Филип и останатото кралско семејство. Мислам дека изгледате како Филип. Би било убаво ако луѓето го видат ова, тие ќе бидат на ваша страна” “Премногу сличности помеѓу вас, вашите деца и другите за даа е само случајност или теорија на заговор “,„ Ова е луда сличност “, коментираат коментаторите на фотографијата.

Инаку, Симон живее со своето семејство во Квинсленд и е роден во април 1966 година во Портсмут. Тој беше посвоен од семејство од околината на тој град, кое е во роднинска врска со кралицата Елизабета.

Доранте-Деј за странските медиуми изјави дека неговата баба, мајка на жената што го посвоила, му рекла дека неговите вистински родители се принцот Чарлс и Камила. Таа работела во Бакингемската палата и сметала дека нејзиниот внук ја заслужува вистината.

Според возраста на Симон, ако Чарлс и Камила биле вистинските родители, тогаш тие го добиле како тинејџери. Двојката никогаш не ги коментирала неговите тврдења, ниту остатокот од кралското семејство, но Доранте-Деј не се откажува од докажување на вистината.

Тој тврди дека луѓето честопати го запирале на улица и му рекле дека личи на принцот Филип и дека му било тешко што неодамна починал. Тој исто така истакнува дека Камила исчезнала од јавноста девет месеци пред неговото раѓање и тајно се грижела за него се до неговите осум месеци.

И покрај неговите тврдења, Симон не е незадоволен од неговите наводни родители и повремено ја брани Камила, која често е нападната од јавноста бидејќи се дозна дека таа е љубовница на Чарлс, додека тој сè уште беше оженет со покојната принцеза Дајана. Тој вели дека неговата мајка претрпела сè во животот и ја нарекува земен ангел.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести