Home » „Твитер е сливник на омраза“: Славната манекенка распали по Маск

„Твитер е сливник на омраза“: Славната манекенка распали по Маск

by Журнал.мк

Американската манекенка Џиџи Хадид објави дека го напушта Твитер, откако Илон Маск ја презема компанијата, нарекувајќи ја социјалната мрежа „сливник на омраза и нетрпеливост“.

Така убавицата им се придружи на се поголемиот број ѕвезди кои решија принципиелно да ја бојкотираат социјалната мрежа, па затоа Хадид во петокот на својот Инстаграм профил објави дека го затворила својот профил на Твитер поради масовни отпуштања во компанијата, вклучително и кршењето на човековите права. тим.

„Веќе долго време, но особено со своето ново раководство, станува сè повеќе „сливник јама на омраза и нетрпеливост , а тоа не е место каде што сакам да бидам“, објави Хадид. Покрај тоа, како што пишува Page Six, таа упати извинување до своите фанови на платформата, пишувајќи дека сака да биде поврзана со нив.

„Не можам да кажам дека тоа е безбедно место за никого, ниту дека е социјална платформа која ќе направи повеќе добро отколку штета“, заклучи Хадид.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More