21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

ТАТО БРЕД НЕ ОДОБРУВА: Трансродовата Шајло знае што сака да биде кога ќе порасне

Најчитани вести

Ќерката на поранешните сопружници, 57-годишниот Бред Пит и 45-годишната Анџелина Џоли, 14-годишната Шајло Џоли-Пит, наводно, изразила желба да стане модел, но, како што пишува списанието Стар, родителите повторно се поделени. Имено, според неименуван извор, трансродовата тинејџерка која ја интригира јавноста и медиумите уште како дете, во последно време размислуваше за моделирање, но нејзиниот татко не е воодушевен од идејата.

Shiloh Jolie Pitt

„Шајло е свесна дека има многу можности и во Холивуд и во целиот свет. Моделирањето е она што најмногу ја привлекува. Таа ја сака идејата да стане edgy teen model“, изјави извор за Стар, додавајќи дека ако девојчето влезе во светот на манекенството, може да заработи вртоглави 20 милиони долари, што опасно би се натпреварувало со некои од најпознатите модели во светот како што се Емили Ратајковски, Кендал Џенер и сестрите Хадид.

Shiloh Jolie Pitt

Но, иако нејзината мајка ја поддржува да ги следи нејзините соништа и не сака да им каже на неа или на другите деца – 19-годишниот Медокс, 17-годишниот Пакс, 16-годишната Захра и 12-годишната близнаците Вивиен и Нокс – што да прават во иднина, 57-годишниот татко не го дели истиот ентузијазам. Со оглед на тоа дека самиот Бред е дел од забавната индустрија со децении, и ги видел сите свои предности и недостатоци, тој наводно стравува дека тоа може негативно да влијае на неговата ќерка тинејџерка и сака да ја оддалечи од конкурентскиот Холивуд.

shiloh jolie-pitt

Патем, Шајло во последно време се почесто може да се види во комбинации на облека за девојчиња, што не беше случај претходните години. Таквите преголеми машки маици и фармерки, тинејџерката сега ги замени со шорцеви, облека во розови нијанси, како и модни додатоци во форма на обетки, што може да се забележат секој ден на нејзините врсници. Мајката Анџелина, наводно, силно ја поддржува својата трансродова ќерка во експериментирање со модата и таа е многу среќна кога гледа дека Шајло станува послободна и посамоуверена секој ден.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести