7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Татко и син отвориле фабрика за лажни ,,ламборџини” во Бразил

Најчитани вести

Татко и син се уапсени, откако е откриена нивната фабрика во која произведувале лажни автомобили од познатите марки „ферари“ и „ламборџини“.Случајот е оркриен во Бразил, во државата Санта Клара.

Оваа фабрика во која биле изработени осум такви лажно возила, а во подготовка биле и други, е откриена откако се пожалиле италијанските комапнии дека фалц автомобили се појавиле на пазарот. Тие ги нуделе возилата преку социјалните мрежи по цена од 45.000 до 60.000 долари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести