8.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Таткото на Мегваер бил повреден во хаосот пред „Вембли“

Најчитани вести

Taткото на англискиот фудбалски репрезентативец Хари Мегваер зарабтил повреди по турканиците кои се случиле пред почетокот на финалето од ЕП меѓу Англија и Италија на „Вембли“. Пред влезот на „Вембли“ се случуваше вистински хаос, навивачите се степаа едни со други и со обезбедувањето. Најголем проблем биле навивачите кои се појавиле без влезници и сакале да присуствуваат на натпреварот.

Од полицијата соопштија дека 19 вработени се здобиле со полесни повреди, уапсени беа 86 лица.

-Разговарав со него ми кажа дека бил исплашен. Мислам дека добил два удари во ребрата, не сакам да се случува такво нешто на фудбалските натпревари. Посебно не е на така голема настан, изјави Мегваер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести