21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Таткото Меган Маркл сепак се надева дека ќе ги види своите внуци и покрај конфликтот со Меган! Тој сè уште не го познава Арчи!

Најчитани вести

Томас Маркл можеби е отуѓен од неговата ќерка Меган Маркл, но тој сепак се надева дека еден ден ќе ги види или ќе ги запознае своите внуци и покрај семејните расправии.

Во интервју за медиумите, таткото на војвотката од Сасекс им посака на Меган и Хари „успешно и здраво раѓање“ за нивното второ дете.

Да се потсетиме, парот објави дека очекува додаток на своето семејство откако доживеа абортус во јули 2020 година.

Томас, кој живее во Мексико, сè уште не го запознал Арчи, неговиот прв внук, кој во моментот е со родителите во Монтечито, Калифорнија. И покрај оддалеченоста помеѓу Мексико и Калифорнија, дедото не можеше да планира посета затоа што беше отуѓен од Меган уште од нејзината кралска венчавка со Хари 2018. Тој исто така се изолираше заради корона вирусот.

Постарата сестра на Меган, Саманта Маркл, ја повика војвотката затоа што го остави целото семејство зад себе. Во едно телевизиско интервју во австралиска утринска емисија, Саманта рече дека Меган има шанса да го реши овој семеен раздор и се надева дека нејзината сестра и конечно ќе ги реши работите со нивниот татко кој тврди дека неговата здравствена состојба се влошува.

Во меѓувреме, извори им рекоа на Пипл дека Меган и Хари се чувствувале нервозни поради оваа бременост затоа што се случило „толку брзо“ по нејзиниот абортус. Принцот и војвотката од Сасекс одвоија извесно време да се релаксираат и да уживаат во процесот, откако го загубија нивното второ дете. Изворот исто така рече дека Меган и Хари секогаш сакале да имаат браќа и сестри „блиски на возраст“ за нивниот најстар син Арчи, кој треба да го прослави својот втор роденден во мај.

На 7 март, Меган за првпат ќе разговара за бременоста и нејзиниот нов живот во Калифорнија во телевизиско интервју со Опра Винфри. Најдобрата пријателка на ТВ презентерот, Гејл Кинг, рече дека на Винфри и било кажано дека може да праша што сака. Сепак, извори од Бакингемската палата рекоа дека парот Сасекс никогаш нема да ја да зборува за кралицата Елизабета затоа што тие имаат „најголема почит и љубов“ кон нејзиното височество.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com