9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Таткото и понатаму се бори за живот – мајка и ќерка од Србија загинале во страшна несреќа во Бугарија

Најчитани вести

Во петокот утрината, на магистрала во Бугарија која води кон Грција, се случила страшна сообраќајна несреќа во која настрадале мајка и ќерка од Србија, додека таткото и понатаму се бори за живот.

Семејството од Пирот тргнало на одмор кон Грција, а кај местото Кочериново во Бугарија дошло до директен судир на нивното возило „фиат падна“ со автобус кој сообраќал на релација Благоевград-Спарева бања.

Како што пишуваат српските медиуми, на лисе место од нагмечената врата загинала 54-годишната Светлаана Ранчиќ, додек нејзината 16-годишна ќерка Анџела од истите повреди починала на пат кон болница. Двете во моментот на несреќата спиеле.

Возач бил таткото, 60-годишниот М.Р. за кој лекарите и понатму се борат. Засега не е познато зошто дошло до судир.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести