32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

„Тарзанка“ се врати во мода: Ријана и Мајли го вратија најомразениот тренд на фризури од 90-тите!

Најчитани вести

Американските пејачки Мајли Сајрус (29) и Ријана (32) повторно го започнаа најомразениот тренд на фризури од 90-тите години на минатиот век.

Имено, поговорката гласи „за вкусови не треба да се дискутира“, но оваа фризура е навистина една од помалку популарните, но познатите пејачки покажуваат дека навистина им одговара.

Ријана ја носи косата со голема самодоверба, па фановите велат дека е многу симпатична, додека според нив Мајли изгледа „излитено“.

Кратката коса со „опашки“ под ушите, попозната како „тарзанка“, е фризура што скоро сите жени ја избегнуваат, но храбрите пејачки навистина можат да го изнесат овој стил и на улица и на сцена.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com