Home » Таравари нов и единствен потпретседател на Алијансата за Албанците

Таравари нов и единствен потпретседател на Алијансата за Албанците

by Журнал.мк

Претседателството на партијата синоќа (09.05.2022) го одржа првиот состанок, по Вториот конгрес и по седницата на Собранието.

Со новите промени во партиската организација Со новите промени во партиската организација Алијансата за Албанците ќе има само еден потпретседател, а членовите на Претседателството едногласно одлучија за потпретседател да биде избран Арбен Таравари. Останатите партиски тела ќе се избираат на следните седници на претседателството. ќе има само еден потпретседател, а членовите на Претседателството едногласно одлучија за потпретседател да биде избран Арбен Таравари. Останатите партиски тела ќе се избираат на следните седници на претседателството.

На оваа средба беше одлучено конкурсот за кандидати за претседатели на ограноците на АА да биде објавен од 16 до 23 мај.

„Ги охрабруваме секој кој верува дека ги има соодветните вештини и визија да ги води локалните ограноци на АА, да се пријави и да стане дел од натпреварот”, рече претседателот на АА, Зиадин Села во пресс конференцијата по состанокот.

Претседателот Зиадин Села на прес-конференција ги соопшти партиските позиции за последните случувања за кои станало збор и на вчерашната средба.

Алијанса за Албанците

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More