26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Таравари го возвраќа ударот: На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски, се запнал со Гостивар

Најчитани вести

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари преку Фејсбук му врати на премиерот Зоран Заев за вечерашната изјава во нтервјуто за Алсат дека само Таравари можел да го гушка Мицкоски во Гостивар.

-На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски, ниту слободата на Велјановски, ниту затворот на Фета Халими, запнал со Гостивар, напиша Таравари на Фејсбук.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com