7.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Тамара Тодевска има нова песна

Најчитани вести

Тамара Тодевска се враќа на европската музичката сцена со нова песна насловена Monsters. Позади песната стои истиот тим кој работеше на евровизиската PROUD. 

– Последните неколку месеци се посветив на снимањето на мојот нов албум, а Monsters е само мала најава за она што ќе следи во наредниот период. Албумот го работам со Роберт Билбилов, Дарко Димитров и со Лазар Цветковски. Македонските текстови ги пишува Игор Џамбазов, а за англиските е задолжен Коста Петров – информира Тамара.

За новиот проект таа сними и интересена фотосесија која на социјалните мрежи ја најави со кратко видео.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com