7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Тамара заминува на турнеја во Шпанија, Германија и Данска

Најчитани вести

Македонската пејачка Тамара Тодевска заминува на европска турнеја. Тамара веќе ги најави првите три концерти кои ќе се случуваат во Шпанија, Данска и Германија.

Тамара на 5 октомври ќе настапи во Мадрид, Шпанија, на 2 ноември во Архус, Данска, а на 30 ноември во Келн, Германија.

„Многу сум возбудена што ќе настапувам во Мадрид, Архус и Келн оваа есен. Едвај чекам да ве видам. Наскоро со повеќе информации“, порача Тодевска на својата официјална страница./presscentar.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести