14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Талибанците воведоа полициски час во Кабул

Најчитани вести

Талибанците воведоа полициски час во Кабул. Никој не смее да излегува од дома од 21 часот до зори, освен во итни случаи.

„ Членовите на авганистанскиот исламски емират воведоа полициски час во Кабул и објавија телефонски броеви во случај граѓаните да мора да заминат за време на забраната“, наведуваат агенциите.

Во извештајот се наведува дека полицискиот час ќе биде во сила до ново известување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com