4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

Тажна вест од Охрид: Загина млад 17 годишен ракометар

Најчитани вести

Тажна вест ни доаѓа од Охрид, 17 годишно момче од село Лешани, излетал од патот при што го загубил животот.

Станува збор за млад и надежен ракометар на ГРК Охрид, Јован Николовски. Веста е соопштена од неговиот клуб.

„Со длабока тага и неверување ја добивме веста за смртта на нашиот Јован Николоски. Јован имаше само 17 години, настапуваше во младинските категории. Сочуство до семејството од играчите и управата на клубот, почивај во мир, ќе те паметиме засекогаш. ГРК Охрид“, објавија од охридскиот клуб

🤾⚫️ Со длабока тага и неверување ја добивме веста за смртта на нашиот Јован Николоски. Јован имаше само 17 години,…

Posted by ГРК Охрид on Sunday, October 3, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com