10.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

Тажна вест: Млад актер почина во сон

Најчитани вести

Актерот Камерон Бојс (20), кој главно учествуваше во емисии и серии на „Дизни“, вчера почина во сон.

Тоа го потврди и неговото семејство.

– Со огромно жалење ви соопштуваме дека го загубивме нашиот Камерон. Почина во сон од напад поврзан со долгата и тешка болест со која се бореше. – се вели во соопштението.

Своето деби, Бојс го имаше во серијата „Џеси”, а потоа глумеше и во филмовите „Око како орел”, „Потомци“ и „Возрасни”.

Последна негова улога беше во серијата „Г-ѓа Флечер” што наесен ќе се прикажува на ХБО.

Во слободно време, момчето се занимаваше и со хуманитарна работа./lider.com.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести