Home » ТАДИЌ ПО ПЕТ СЕЗОНИ ГО НАПУШТИ АЈАКС

ТАДИЌ ПО ПЕТ СЕЗОНИ ГО НАПУШТИ АЈАКС

by Lina Muslija

– Капитенот на српската фудбалска репрезентација Душан Тадиќ стави крај на соработката со холандскиот гигант Ајакс во чиј редови мина пет сезони.

Холандскиот клуб соопшти дека ја испочитувал желбата на Тадиќ за предвремен раскин на договорот чија важност беше до 30 јуни 2024 година.

Тадиќ во Ајакс дојде во 2018 година од Саутемптон и со клубот од Амстердам освои три холандски титули.

Во дресот на Ајакс одигра 241 натпревари, постигнувајќи 105 голови, а запиша и 112 асистенции.

Сè уште не е познато каде Тадиќ ќе ја продолжи кариерата, а холандските медиуми јавија дека е најблиску до трансфер во турски Бешикташ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More